triple Postup pre zamestnancov

POSTUP PRE ZAMESTNANCOV

 1. Ako prvé je potrebné požiadať vášho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Žiadosť vám prikladáme SEM (tu sa im stiahne dokument -Ziadost-o-rocne-zuctovanie)

 2. Následne požiadajte vášho zamestnávateľa, aby vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.

 3. Vďaka tomuto tlačivu, si budete vedieť zistiť dátum zaplatenia dane a ešte si aj vypočítať 2% z vašej zaplatenej dane. Výsledok z vášho výpočtu je maximálna suma, ktorú môžete darovať prijímateľovi, ktorého ste si vybrali. Je tu však podmienky – minimálna suma na darovanie sú 3 €.
 1. Ďalším krokom je vypísanie Vyhlásenia. Nezabudnite si dôsledne prečítať aj Poučenie. Do vyhlásenia doplňte sumu, ktorú nám chcete poukázať. Na stiahnutie máte PDF, ktoré je predvyplnené našimi údajmi, pre urýchlenie celého procesu.

 2. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2022 na daňový úrad podľa Vášho bydliska – adresu si nájdete TU

 3. Naše údaje, ktoré potrebujete zadať do formulára:
  IČO: 30786801
  Právna forma: Občianske združenie
  Obchodné meno/názov: Slovenská národná federácia AIKIDO
  Ulica: M. Marečka 9
  PSČ: 841 08
  Obec: Bratislava – mestská časť Devínska Nová Ves
  Do kolónky rok napíšte rok 2021.

 4. Ak ste v roku 2021 pracovali ako dobrovoľník/čka a odpracovali ste minimálne 40 hodín, na ktoré máte aj potvrdenie, môžete darovať až 3% z vašej zaplatenej dane.

 5. Ak chcete, aby prijímateľ vedel, že ste mu zaslali VY 2%/3%, môžete zaškrtnúť v tlačive Súhlas so zaslaním údajov. Prijímateľ nebude vidieť presnú sumu, ktorú ste mu zaslali.

 6. Daňový úrad ma na kontrolu údajov a podmienok zákonnú lehotu 90 dní. Do tejto lehoty musí zabezpečiť aj prevedenie sumy, ktorú ste poukázali prijímateľovi/prijímateľom.

  Dokumenty na stiahnutie:

  •    Žiadosť pre zamestnávateľa
  •    Potvrdenie o zaplatení dane
  •    Vyhlásenie
  •    Poučenie k Vyhláseniu

Napíšte nám

* Povinné položky