triple Postup pre zamestnancov

POSTUP PRE ZAMESTNANCOV

 1. Ako prvé je potrebné požiadať vášho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Žiadosť vám prikladáme SEM (tu sa im stiahne dokument -Ziadost-o-rocne-zuctovanie)

 2. Následne požiadajte vášho zamestnávateľa, aby vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane. (tu sa im stiahne dokument Potvrdenie-o-zaplateni-dane)

 3. Vďaka tomuto tlačivu, si budete vedieť zistiť dátum zaplatenia dane a ešte si aj vypočítať 2% z vašej zaplatenej dane. Výsledok z vášho výpočtu je maximálna suma, ktorú môžete darovať prijímateľovi, ktorého ste si vybrali. Je tu však podmienky – minimálna suma na darovanie sú 3 €.
 1. Ďalším krokom je vypísanie Vyhlásenia (tu sa stiahne Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov-fyzickej-osoby). Nezabudnite si dôsledne prečítať aj Poučenie (tu sa stiahne Vyhlasenie_poucenie). Do vyhlásenia doplňte sumu, ktorú nám chcete poukázať. Na stiahnutie máte PDF, ktoré je predvyplnené našimi údajmi, pre urýchlenie celého procesu.

 2. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2021 na daňový úrad podľa Vášho bydliska – adresu si nájdete TU

 3. Naše údaje, ktoré potrebujete zadať do formulára:
  IČO: 30786801
  Právna forma: Občianske združenie
  Obchodné meno/názov: Slovenská národná federácia AIKIDO
  Ulica: M. Marečka 9
  PSČ: 841 08
  Obec: Bratislava – mestská časť Devínska Nová Ves
  Do kolónky rok napíšte rok 2020.

 4. Ak ste v roku 2020 pracovali ako dobrovoľník/čka a odpracovali ste minimálne 40 hodín, na ktoré máte aj potvrdenie, môžete darovať až 3% z vašej zaplatenej dane.

 5. Ak chcete, aby prijímateľ vedel, že ste mu zaslali VY 2%/3%, môžete zaškrtnúť v tlačive Súhlas so zaslaním údajov. Prijímateľ nebude vidieť presnú sumu, ktorú ste mu zaslali.

 6. Daňový úrad ma na kontrolu údajov a podmienok zákonnú lehotu 90 dní. Do tejto lehoty musí zabezpečiť aj prevedenie sumy, ktorú ste poukázali prijímateľovi/prijímateľom.

  Dokumenty na stiahnutie:

  •    Žiadosť pre zamestnávateľa
  •    Potvrdenie o zaplatení dane
  •    Vyhlásenie
  •    Poučenie k Vyhláseniu

Napíšte nám

* Povinné položky